Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Poslání Orla

Základní údaje: Orel je občanské nestátní neziskové sdružení, křesťanská sportovní organizace. Prioritou činnosti Orla je především podpora sportu pro všechny.

Poslání: Cílem Orla je výchova mladých lidí a dětí prostřednictvím sportovních a ostatních aktivit. Orel chce celou svojí činoostí dávat sportu smysl. V tom mu pomáhají pevné základy, které mu poskytují křesťanské hodnoty a celá historie jeho činnosti.

Mezi orelské zásady patří dodržování základních hodnot - věrnost, přátelství, sdílení, solidarita a láska. Jako křesťanská organizace se má vyvarovat všech přestupků a poklesků dnešní doby a vždy reprezentovat s činstým srdcem, nezištně a s láskou. Je skutečnou oporou a porozumněním v mezilidských vztazích. Orelská činnost má pomáhat odstraňovat netoleranci, ochraňovat slabé a nikoho nevylučovat. Ve svých svěřencích probouzet zdravou soutěživost a zdravé sebevědomí, vychovávat k respektu k druhým lidem a k odpovědnosti ke světu, neustále vést k zachování lidské důstojnosti a cvičit se ve ctnostech. Úkolem je spojovat rasy, kultury i rozdílné sociální poměry.

Cílové skupiny: Rodiny, děti, mládež, rodiče, manželé a senioři.